STIX
Mini-DRFD Şok Borusu Başlatıcı Sarf Edilebilir Almaç

STIX, MAS Zengrange Mini-DRFD ürün ailesinin bir parçasıdır. Radyo frekans komutlarını kabul etmek ve sorgulamak için gerekli elektronikleri içeren ve ardından doğru bilgileri ateşleme devresine aktaran bir su geçirmez polikarbonat muhafazaya sahiptir.

STIX, sarf edilebilirdir ve operatörün ekipman toplamak için hedefe gitmesini gerektirmeyen yerinde patlatma operasyonları için tasarlanmıştır. Böylece muharebe alanı için gelişmiş esneklik sağlar ve görev ifasında temponun azalmasını önler.

STIX, çok çeşitli operasyonel görevler ve ortamlar için ideal olan yararlı, sarf edilebilir bir uzaktan ateşleme sistemi olmanın yanı sıra hafif, kompakt ve sağlamdır.

STIX ünitesi, Mini-DRFD Verici üzerinden yapılandırılmıştır ve hem entegre bir Uzaktan Başlatılan Ateşleme (RIF) modu hem de bir Zamanlayıcıdan Başlatılan Ateşleme (TIF) modu içermektedir.

Almaçlar stoktan seçilir ve kablosuz bağlantı yoluyla ayrı ayrı bağlanır.

Almaçlar, kullanıcıların tarafından, belli bir görevin gerekliliklerini karşılayacak şekilde tek tek veya toplu olarak kullanılabilecek şekilde yapılandırılabilirler.