Flaşör
Eğitim ve Test için Patlatıcı Simülatörü Flaşörü

Flaşör, bir tahrip ateşleme devresinde bir elektrikli ateşleyicinin kullanımını simüle eden, kullanıcılara BIRIS’in ve diğer el ve uzaktan ateşleme cihazlarının ekipman testleri ve eğitimini yapmak için güvenli bir yol sağlayan bir sarf malzemesidir. Bu tür testler, görev öncesi tatbikatlar ve ekipman kontrolleri sırasında veya ordudonatım tesisinde yapılan ekipman servisi testi sırasında gerekli olabilir.

Flaşör, yaşayan elektrik başlatıcıların veya ısı üreten tek kullanımlık sarf edilebilir flaş ampullerin istenmediği yerlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bir ateşleme devresine bağlandığında elektrikli bir L2A2 ateşleyicisine benzer ölçülebilir bir direnç sağlamak için inşa edilmiştir. Ateşlendiğinde, flaşör, ateşleme devresinin başladığını doğrulayan bir LED kullanarak beyaz renkli bir flaş yakar.

Flaşör; küçük, hafif, kompakt ve kullanımı kolay olmakla birlikte canlı başlatıcılar ile aynı işlevi gören uygun maliyetli bir çözüm sunar. Bu, operatörlerin patlayıcı ateşleme devresi prosedürlerini sınıf gibi tehlikeli olmayan bir ortamda etkin bir şekilde uygulamalarını ve uygulamalarını sağlar. Cihaz tamamen su geçirmezdir ve bu özelliği sayesinde eğitim ve tatbikatlarda gerçekçi ve uygulamaya yönelik eğitimleri desteklemek için dış mekanda kullanıma uygundur.

Flaşör, kendine ait bir entegre güç kaynağına sahiptir ve 2.500’den fazla ateşleme gerçekleştirmektedir. Ateşleme gerçekleştikten sonra, daha küçük bir yeşil LED yanıp sönerek cihazın doğru bir şekilde ateşlendiği bilgisini verir. Bu, çok kullanıcılı işlem onayının gerekli olduğu yerlerde eğitmenler veya İdareci Personel için bir avantajdır.